Autopůjčovna na letišti v Praze pro výlety i na dovolenou


Máte přátele v zahraničí, kteří se za vámi chystají přicestovat na ruzyňské letiště? A už máte promyšlený program, kam se vypravíte ve volném čase? Pražský hrad, Karlův most, Hradčany a Staroměstské náměstí – tam se hrnou stovky turistů a možná, že už tyto památky vaši přátelé dobře znají, takže zrovna tam je to netáhne, a tak byste jim mohli nabídnout změnu. Tak trochu neočekávanou, ale rozhodně příjemně překvapivou.

řeka Vltava

Viadukt Žampach – železniční viadukt Žampach nad řekou Sázavou by mohl být váš první cíl. Jestliže letadlo ze zahraničí dosedá na letištní plochu v brzkých ranních hodinách, je to ideální čas, protože východ Slunce nad viaduktem nemá chybu. S vozem se dostanete až pod viadukt, doporučujeme projet si stezku z Luk pod Medníkem přes Studené až k jezu Žampach. V kamenném Přívozu překlenete Sázavu po mostě a podél levého břehu se pak můžete projít pěšky po červené značce až k vrchu Medník, kde jsou patrné překrásné sázavské peřeje s balvanitým říčním korytem. Takový výlet by se mohl vašim přátelům líbit.

koupání na přehradě

Slapy, Kamýk, Orlík – z Posázaví to není daleko k vltavské přehradní kaskádě. Na Slapské přehradě je báječné koupání, je to jedna z nejoblíbenějších rekreačních lokalit pro Pražany. Až vás koupání přestane bavit, můžete pokračovat autem z autopůjčovny na letišti v Praze proti proudu Vltavy až do Kamýku a dále pak k Orlické přehradě. Nedaleko vzdutí přehrady, zhruba sedm kilometrů od soutoku Vltavy s Otavou, se nachází zámek Orlík, jehož prohlídku si nenechte ujít, a pak se vypravte ke zmíněnému soutoku k hradu Zvíkov. Na Orlické přehradě se také můžete koupat nebo provozovat vodní sporty, a za slunečného a teplého počasí budou vaši blízcí ze zahraničí z celodenního výletu nadšeni. Je docela pravděpodobné, že budou chtít něco podobného zopakovat, a tak v dalších dnech můžete vůz z autopůjčovny využít například pro jízdu do Lužických a Jizerských hor, do Krkonoš nebo opačným směrem do Jižních Čech.