Bez řidičáku


Dokážete si to představit, kdybyste vůbec neměli automobil? Kdybyste nemohli řídit? A nyní si vezměte, že jsou lidé, kteří třeba vůbec nemají automobil, ale potřebují ho. Nebo nejhorší na tom je třeba, když několik let máte řidičské oprávnění a potom o něj přijdete. Samozřejmě, že je také rozdíl, jestli přijdete o řidičské oprávnění vlastní vinou. Vlastní vinou myslím například to, pokud jste třeba opilí nebo pod vlivem nějakých omamných látek nebo třeba že jste jeli rychle, nebo třeba jste jezdili bez připoutání anebo jste měli dítě bez sedačky. Tohle bych právě chtěla zmínit, že pokud už řídíte automobil, abyste dodržovali opravdu všechny předpisy.

Škoda, že nemohu řídit.

A pokud povezete dítě, aby mělo případné věci, aby mělo autosedačku anebo podsedák. Potom jsou samozřejmě také případy, kdy člověk přijde o řidičské oprávnění, a to ne vlastní vinou. Třeba dostane infarkt za volantem, takže potom nebude schopný řídit anebo bude mít zhoršený zrak anebo bude mít epilepsii. Anebo různé další zdravotní problémy, které právě znemožňují, aby člověk držel řidičské oprávnění, aby jednoduše řídil. Mě se tohle také stalo. Jednoduše se mi bohužel zhoršil zrak, a to dopadlo tak, že jsem dva měsíce chodila po lékařích, až mi nakonec zakázali řídit automobil.

Někdy člověk bohužel řídit nemůže.

Takže do čtrnácti dnů jsem potom musela odevzdat řidičské oprávnění. Ani nevíte, jak moc mě to trápilo a jak moc mě to štvalo. Byla jsem opravdu naštvaná, že jsem potom nadávala i paní úřednici. Potom mě to opravdu hodně mrzelo a byla jsem se omluvit. Jenomže já jsem jednoduše řidičské oprávnění potřebovala, protože jsem dělala taxikářku a také jsem občas rozvážela pizzu. Takže jsem byla opravdu nešťastná. Navíc jsem měla úplně nový automobil, kupovala jsem ho před třemi měsíci, stál mě skoro sto tisíc korun a najednou jsem ho musela prodat a samozřejmě, že pod cenou. Na tom už bych bohužel nevydělala.