Elektrická energie


Převrat

V historii byla spousta vynálezů a inovací, které opravdu lidstvo posunuly obrovským krokem kupředu, přičemž jedním z nich je zavedení střídavého elektrického proudu. Na větší vzdálenosti se sice někde nejprve používal stejnosměrný, ale moc efektivní to nebylo, protože všude byla spousta kabelů, a navíc se moc dobře nepřenáší na větší vzdálenost. I přesto, že v dnešní době máme ve všech zásuvkách proud střídavý, tak řada našich zařízení běží na stejnosměrný, přičemž třeba nabíječky či různé zdroje si jej převádí.

sloupy vysokého napětí

Sami si můžete projít domácnost, protože jistě máte mnoho spotřebičů, které využívají tento typ energie. Výhodou je rozhodně pohodlí, protože stačí spotřebič zasunout do zásuvky a můžeme ho zvesela používat. Řada majitelů rodinných domů si pořídila fotovoltaické panely, což je sice investice, ale lze získat dotace a následně místo drahé elektřiny ze sítě máme vlastní vyrobenou ze sluníčka.

svítící žárovky

Elektrikář

Ve starších domácnostech se například může stát, že si zapojíte více spotřebičů a vypadne Vám jistič. Je to dáno tím, že pro domácnost může být maximální pojistka 16 A, takže to chce dobré rozložení spotřebičů do více okruhů a ty jsou až následně napojeny na hlavní jistič, který bývá spojen s elektroměrem. Pakliže Vás doma elektřina zlobí, či potřebujete zajistit pouze revizi, tak se obraťte na elektrikáře Praha východ Technologie-budov, protože je to opravdový profesionál, který svému oboru rozumí a veškeré práce provádí v souladu s platnými normami, takže se o bezpečnost rozhodně bát nemusíte. Taková špatně provedená elektroinstalace může zajiskřit a požár je hned na světě. Jestliže tedy tomuto oboru nerozumíte, tak je lepší se jakýmkoliv zásahům vyhnout, protože nemusí dopadnout dobře. On i takový zásah běžným proudem v zásuvce není ničím příjemným. Profesionál se Vám o vše postará a Vy u následně můžete systém dle libosti používat.