Je možné vzít si auto na splátky po ukončení insolvence


Mnozí lidé se dnes bez osobního auta zkrátka neobejdou. Ani ono však nevydrží věčně. Čas od času nám tedy nezbude nic jiného, než si koupit nové. Problém je, když jsme se mezi tím dostali do nepěkné finanční situace. To se ostatně může stát každému z nás, a často jediným řešením je insolvence.

Můžeme si pak myslet, že když vše splatíme, není vzít si auto na splátky po ukončení insolvence problém. Bohužel, jak už to tak bývá, a to nejen v naší zemi, není to tak jednoduché. Máme zde totiž problémy, které je potřeba překonat a proč nám banky leasing odmítnou.

nový vůz

V první řadě musíme vědět, že v takovýchto případech máme záznam v registru dlužníků. K němu mají samozřejmě banky přístup, a využívají jej k tomu, aby si ověřily solventnost a spolehlivost žadatelů o úvěr, včetně právě leasingu. Pokud zde tedy máme záznam, je velká pravděpodobnost, že naše žádost bude zamítnuta.

Jistě, můžeme si myslet, že když vše splatíme, je situace vyřešená. Tak tomu však není. Záznamy v registru dlužníků se totiž vymazávají až na vlastní žádost, což znamená, že si o výmaz musíme specificky požádat. To mnoho lidí neví, a pak jsou překvapeni, že je jejich žádost zamítnuta. Když se tedy vše vyřeší, je vhodné o výmaz co nejdříve požádat. Jako u všech ostatních úředních záležitostí zde platí, že bude trvat dlouho, než bude tento krok proveden.

starší ojetý automobil

Ale co když nemáme vymazání dosud proveden? V takovém případě nám nezbude, než se obrátit na nebankovní společnosti, které do registru nenahlíží. Zde je však potřeba připravit se na to, že budeme platit více, než u banky. Proto bychom měli dobře zvážit, zda je to skutečně to nejlepší řešení a zda auto doopravdy potřebujeme. Možná přijdeme na to, že situace v tomto ohledu není až tak horká, jak se nám na první pohled mohlo zdát, a bez vlastního vozu se ještě nějakou dobu obejdeme.