Dodávka jako expediční vozidlo při hvězdicových zájezdech


Dovolená může mít mnoho podob. Někteří lidé se nechají hýčkat cestovní kanceláří a přenechávají veškeré starosti na její vrub, pobývají v hotelovém apartmá a prakticky se nehnou z přímořského letoviska, z jedné jediné pláže. Toto ale není nic pro dobrodruhy. Ti potřebují neustálou změnu, nové podněty a rádi objevují neznámá místa na vlastní pěst. Pro tyto účely si také mohou pronajmout vozy z půjčovny dodávek v Praze 4, které jim budou po celou dobu dovolené dělat vhodnou společnost.

expediční cesta kolem Berounky

Jízdu s dodávkou lze naplánovat jako expediční trasu v rámci hvězdicového zájezdu. Naložíte do auta typu mikrobusu své přátele a do zavazadlového prostoru umístíte veškerou bagáž. Pokud máte zájem, může se hodit přívěsný vozík na jízdní kola či jiné sportovní potřeby, a pak už je zbývá naplánovat vhodnou trasu.

jízda krajinou

Vytvořte si mapový itinerář – při cestování v přírodě byste měli mít s sebou příslušné mapové podklady v měřítku 1:50 000, a to nejlépe v papírové podobě. Nespoléhejte se na elektroniku, která se může porouchat, zatímco papírová mapa vás nikdy nezklame, leda že byste jí někde ztratili. Naplánujte trasu tak, abyste ujeli každý den ne více, než dvě stě kilometrů, častěji zastavujte, fotografujte a dopřejte si také více času při pěší turistice, anebo pokud máte s sebou jízdní kol, tak využívejte vhodné cyklotrasy.

Nejzajímavější trasy se vyskytují na jihu a na severu Čech, tedy především v Třeboňsku, Českokrumlovsku, Jindřichohradecku, Prachaticku, Písecku a Strakonicku, a pak v Lužických a Jizerských horách a v Krkonoších. Procestovat tyto lokality https://www.hoffmann-zizak.mercedes-benz.cz/content/czechia/retail-cesko/hoffman-zizak/cs/desktop/trucks/about-us/locations.html lze křížem krážem a je jisté, že tu objevíte tolik přírodních krás, že je v průběhu jedné týdenní dovolené nezvládnete všechny důkladně prozkoumat. Některé trasy si pak zřejmě ponecháte na příště, na příští rok, anebo na další týden dovolené, třeba na podzim.