Naše technologie


Informační technologie, tak to je něco, co se každý člověk musí opravdu dobře naučit. Pokud chce pracovat s počítačem. Nebo pokud chcete pracovat v takovém zaměstnání, kde je potřeba, aby člověk znal informační technologii a také, aby se vyznal v počítačích. Já si vzpomínám, jak jsem na základní škole úplně v tomhle plavala. Pro mě to bylo velice náročné. Vůbec jsem netušila, jak tohle ostatní spolužáci mohou znát. Nerozuměla jsem tomu, také jsem ale chtěla tomuhle všemu rozumět, ale bohužel mi to nešlo. Stále jsem také chodila na různé počítačové kurzy, abych se dozvěděla něco více o informační technologii a také abych ve škole nebyla tak neschopná, jak jsem si o sobě myslela.

Počítače a technika jsou někdy složité.

Potom už jsem se ale dozvěděla, že jsou i další spolužáci v mé třídě, kteří tomu také nerozumí, ale nerozhlašují to tak veřejně, jako jsem to dělala já. Bohužel, ale já jsem se za to styděla, i když jsem si udělala dva počítačové kurzy. Které byly docela drahé a rodiče mi je naštěstí zaplatili. Tak i tak jsem toho moc nepochopila.

Co vy a informační technologie?

Stále jsem nechápala techniku a to, abych pochopila dobře počítače. Protože mě na počítači stačí, že si tam online nakoupím anebo že se tam můžu dívat také na filmy. Online filmy zbožňuji, mám také na počítači rozkoukaný různé seriály a vůbec nevím, co bych dělala, kdybych si tohle vůbec neuměla pustit. A to nemluvím o tom, že kolikrát jsem si omylem do počítače stáhla nějaký počítačový virus. To jsem vždycky měla opravdu takové nervy, že jsem únavou už brečela. Takže pokud i vy se nevyznáte v počítačích anebo v informační technologii, tak je to škoda. Doporučuji vám, abyste také navštěvovali nějaké počítačové kurzy, protože alespoň takhle pochopíte a budete vědět, na čem jste. A také budete vědět, na co si dát pozor anebo v čem se také zlepšit. A myslím si, že na sebevzdělání není nikdy pozdě.