Informatika v škole


Pro někoho je informační technologie opravdu složitá a také náročná. Někdy vážně není jednoduché, aby člověk pochopil funkci počítače anebo to, jak třeba zacházet s počítačem. Já si vzpomínám, že na střední ekonomické škole jsem absolutně plavala v informatice. Nevěděla jsem, jak informatika pracuje anebo co se tam mám učit. Nejhorší na tom bylo, když jsme museli brát ve škole nějaké integrály anebo tabulky, které jsme potom měli převádět do počítače. Nic jsem nevěděla, i když mi potom tohle soukromě také vysvětlovala paní učitelka a potom také pan učitel a pár spolužáků, tak jsem to nikdy nepochopila.

Já osobně informatiku asi nikdy nepochopím.

Já si myslím, že jsem měla snad nějakou poruchu učení, protože absolutně nechápu, jak jsem nemohla pochopit něco, když mi to vysvětlovalo několik lidí, dokonce i moje sestra, která je o dva roky mladší, a ještě tohle nebrala, tak se to naučila jenom podle toho, jak mi to někdo vysvětloval. Potom mi to vysvětlovala dokonce i moje sestra. Řeknu vám, že informační technologie je pro někoho opravdu hodně náročná a pro mě je to úplně jako španělská vesnice. Říkala jsem si, že nejlepší by bylo, kdybych třeba přešla na jinou školu.

Rozumíte informatice?

Jenomže jsem se dozvěděla, že u nás je ještě zdravotní škola, ale tam prý se také bere informatika a je to také stejně náročné. Je to tak stejně náročné, jako na ekonomické škole. Říkala jsem si, jak tohle může být náročné, když na zdravotní škole přece nebudu potřebovat nějaké integrály anebo tabulky, kde budu dávat procenta a podobně. Byla jsem z toho v šoku. Nakonec samozřejmě, že jsem všechno zvládla a maturitu jsem udělala, ale z informatiky jsem měla čtyřku a za to jsem ještě byla ráda. Myslím si, že kdybych měla nějakého zlého pana učitele nebo paní učitelku, tak by mi dali pětku a musela bych opakovat celý čtvrtý ročník. Jsem ráda, že už to mám za sebou, ale stále tomu nerozumím.