Postup při zjištění úniku vody v domě


Život nám připravuje různá nemilá překvapení, některá jsou velmi nepříjemná a jiná zas ne až tak, protože jsou zvladatelná, jen vědět, jak na to. Jedním z nich jsou i úniky vody do zdiva. Někteří lidé se z nich hroutí, jiní se nad tím jen pousmějí a přesně ví, co dělat.

První krok – prevence – v rámci preventivních opatření si vyhledejte kontakt na instalatéra ještě v době, kdy se nic neděje. Může se vám to pak hodit, protože ušetříte spoustu času stráveného vyhledáváním na Internetu, navíc ve stresu a pod tlakem, kdy už vám symbolicky i doslova řečeno, teče do bot. S instalatéry je to podobné, jako s elektrikáři, zámečníky a sklenáři, kteří také udržují havarijní servis.

litinové armatury

Druhý krok – nezmatkovat – jakmile vkročíte do domu a pod vámi bude kaluž vody a na zdi mokrý flek, nezmatkujte, dýchejte zhluboka a hlavně rychle vycouvejte ven a vypněte hlavní jistič přívodu elektřiny. Zabráníte tím možnému smrtelnému úrazu. Poté můžete uzavřít hlavní uzávěr vody a pustit se do úklidu, pokud je třeba.

Třetí krok – zavolejte instalatéry – ti by měli přijet zhruba do hodiny, a uvědomte si, že udržují nonstop havarijní službu, takže můžete volat opravdu kdykoli. Buďte bez obav, nikdo vám nevynadá, že je neděle večer.

instalatér při práci

Čtvrtý krok – odešlete zbytek rodiny do města nebo na výlet – vysloveně nutné to sice není, ale je lepší, když tu zůstanete jen vy (muž) a manželka s dětmi nebo prarodiče půjdou někam za zábavou. Je tu pak menší pravděpodobnost nějakého úrazu a instalatéři budou mít lepší manévrovací schopnost a nebudou nikým rozptylováni.

Pátý krok – zůstaňte doma v poklidu a nerozbíjejte omítku – instalatéři provádí vyhledávání úniku vody Kanalizace instalatéři pomocí formovacího plynu nebo akustických tyčí Hykron, nepotřebují nic demolovat. Je to čistá práce a k odstranění závady se pouze odstraní malý kousek zdiva v místě, kde se problém nachází.