Obrali vás?


Podvodů na nás číhá stále víc. Podvodníci jsou schopnější a dokážou vymyslet i takové podvody, které by jen tak někoho nenapadly. Protože žijeme v online době, je logické, že se spousta těchto podvodů odehrává právě na internetu, a to jak na bazarech, tak na sociálních sítích. Jedním z nejrozšířenějších problémů je podvod, kdy něco prodáváte, někdo vám odepíše že má o věc zájem a chce ji zaslat pomocí pošty nebo jiné přepravní služby. Pošle vám věrohodně vypadající odkaz, který v důvěře že jde o oficiální web přepravce vyplníte. A zadáte i svoje kontaktní údaje včetně přístupu k platební kartě. Během chvilky máte vyluxované konto.

zatčený muž

Dalším problémem, který na nás číhá, je nákup zboží přes inzeráty. Nikdy totiž nemáte jistotu, že vám prodejce zboží skutečně zašle, a pokud někdo chce platbu předem, je nutné se mít na pozoru. Ideální je osobní předání, zejména pokud jde o dražší věc. Pokud dotyčný nepřijde, nepřijdete o svoje peníze.

peníze eura

Roste počet lidí, kteří byli okradeni podvodníky právě na internetu. Lidé se logicky stydí za to, že byli tak hloupí a naletěli, i když se o tomto problému tak často mluví. Je potřeba být obezřetní a tím snížíte riziko, že i vy budete jednou z obětí této trestné činnosti. Pokud se už ale stalo, nejspíš vás zajímá zda jde podat trestní oznámení online Podvodnabazaru. Je nutné se snažit podvodníka odhalit a potrestat ho, i kdybyste už svoje peníze nikdy zpět neměli dostat. Nejlepší je zajít na služebnu Policie i s důkazy, a policisté už si s tím poradí sami.

Vyplatí se to i u menších částek
Mnoho podvodníků má představu, že pokud budou okrádat lidi po menších částkách, že to nikdo řešit nebude. Opak je pravdou, ale je nutné aby se poškození spojili a na podvodníka podali trestní oznámení všichni pod stejnou spisovou značkou. V tomto případě se totiž výše škody sčítá.